شرایط بیمه اتوبار و باربری در حمل و اسباب کشی

شرایط بیمه اتوبار و باربری در حمل و اسباب کشی , اتوبار و باربری چیتگر بار یکی از موارد بسیار مهمی که بسیاری از افراد ان را نادیده می گیرند , خرید بیمه از شرکت های باربری می باشد . شرکت های باربری می دانند که در جابه جایی خانه درک بیمه می تواند دشوار باشد . اگر شما جزء افرادی هستید که از شرکت های باربری استفاده می کنید . بیشتر بحث نویسنده ی این مطلب درباره ی خرید بیمه از شرکت های باربری می باشد . به خاطر اینکه بسیاری از شرکت های باربری و انوبار در روش های مختلفی بیمه را ارائه می دهند . با این حال سطح محافظت و پوشش آن دشوار می تواند باشد . در این مطلب یاد آوری می شود که بیمه چه کاربردی دارد تا شما را در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند .

باربری چیتگر بار تهران

حمل اثاثیه منزل با استفاده از مدرنترین و بروز ترین تجهیزات حمل و نقل بدون وارد شدن آسیب به اثاثیه با سرعت بالا

اتوبار چیتگر با بهترین خدمات در حدمت شما مردم عزیز می باشد

با ما تماس بگیرید :

۰۹۱۲۹۳۵۳۹۹۸    ۲۲۳۸۳۱۳۷    ۴۴۷۰۸۳۶۳    ۴۴۳۲۲۷۶۵

 

بیمه باربری

معرفی بیمه ی باربری

همیشه در هر انتقال و جابه جایی بدون آسیب رسیدن اثاثیه و کالا در طول مدت حمل و نقل , یکی از بزرگ ترین دغده های هرجابه جایی می باشد . در این میان شرکت های حمل اثاث و باربری برای به حداقل رساندن میزان خسارت در حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری کالا راهکارهای گوناگونی به کار میبرند , ولی باوجود تمامی راهکارها و احتیاط ها همیشه امان خسارت در حمل و نقل اثاثیه وجود دارد از این رو بیمه باربری را در نظر گرفته اند . از گذشته های بسیتر دور نیز بیمه باربری وجود داشته از این رو تمامی شرکت های باربری و حتی مشتری با خیال آسوده کار حمل و نقل را انجام می دهند .

بهترین باربری جهت جابجایی و اسباب کشی در تهران : باربری چیتگر

در جریان حمل و نقل اثاثیه یک قرارداد کتبی با شرکت بیمه می بندند که شرکت بیمه با اخذ یک حق بیمه متهعد می شود در صورتی که در هنگام حمل و نقل اثاثیه و جابجایی از مبدا به مقصد و یا در هنگام انتقال کالا به کامیون خسارتی به اثاثیه وارد شد هزینه های خسارت را جبران نماید . مشتریان باید توجه کنند که بیمه باربری انواع مختلفی دارد که باید نوع بیمه ای که مورد نیاز آنها است را خریداری کنند .

با یک جمع بندی کلی بیمه باربری را می توان نام برد :

 1. بیمه حمل و نقل داخلی
 2. بیمه صادراتی

بیمه ی وارداتی و ترانزیتی متشکل از ترانزیت هوایی – زمینی – دریایی و ترکیبی می باشد . با توجه به نوع پوشش بسته , نرخ خرید بیمه از شرکت باربری منفاوت می باشد . بیمه می تواند قیمت های متفاوتی را در پوشش های مخنلفی را برای مردم ارئه دهد .

شرایط خرید بیمه از شرکت باربری

قصد داریم که شرایط و تعهدات عمومی و اختصاصی خرید بیمه از شرکت باربری شامل خطرات اصلی و یا خطرات اضافی که دارند را مورد بررسی قرار دهیم . خطرات که در خرید بیمه از شرکت های باربری با توجه به کلوز بیمه ی باربری که شامل خطرات اصلی و خطرات اضافی می باشند و تحت پوشش خود قرار می دهد.

خطرات اصلی بیمه ی باربری

 1. آتش سوزی
 2. حادثه ی وسیله نقلیه

این خطرات می تواند اعم از تصادفات – دسقوط و واژگونی وسیله ی نقلیه به هنگام مسیر را شامل می گردد . خطرات دیگر بیمه ی باربری که تمامی این موارد به صورت توافقی با متصدی بیمه و با دریافت حق بیمه ی اضافی موقع صدور و خرید بیمه از شرکت باربری بر روی خطرات اصلی اضافه می شود خسارتهایی که از بارگیری ناشی می شود – تخلیه – سرقت کل محموله به همراه وسیله ی نقلیه – آب دیدگی و سقوط کالایی که تحت بیمه می باشد بر روی وسیله ی نقلیه , ازمهم ترین خطرات اضافی در بارگیری می باشند .

در زمان خرید بیمه و عقد قرار داد با شرکت های باربری الزامی است که کلیه ی مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم به صورت شفاف و مشخص , در قرار داد تک تک آنها ذکر شده و شرکت موظف است که مشتری را در صورت هرگونه ابهام درهر یک از خدمات را قانع کند مشتری پشس از عقد قرارداد و امضای آن , نمی تواند هیچ گونه ادعایی جز مواردی که در قرار داد بر سر آنها توافق حاصل شده داشته باشد . جابه جایی اثاثیه می تواند از طرف خود شرکت بیمه گذار صورت بگیرد . همچنین امکان دارد خرید بیمه از یک شرکت باربری زیر نظر شرکت بیمه صورت بگیرد .که شرکت اتوبار و باربری با آنها قرار داد همکاری دارد . اگر تمامی اموال و دارایی شما از ابتدای مراحل بسته بندی اثاثیه – حمل بار و بارگیری به داخل ماشین باربری تا موقع تخلیه ی کامل , توسط شرکت بیمه گذار صورت بگیرد ,زیر پوشش این شرکت ها قرار دارد .

آیا من به خرید بیمه از شرکت باربری نیازدارم ؟

بیمه ی حمل و نقل همچون بیمه ی مسافرت می باشد . این درحالی است که امکان دارد این موضوع باعث وسوسه شدن افراد شده و با وجود هزینه های باربری و نخریدن بیمه , هزینه های باربری را کاهش دهند . ممکن است که هزینه های شما به منظور انجام این کار در دراز مدت و یا حتی بالاتر از این باشد و یا حتی بالاتر و بلند مدت تر از این موارد باشد . همچون شبیه مواقعی که قصد رفتن به تعطیلات را داشته و به منظور مسافرت در صورت بیماری و یا تصادفات , بیمه ی مسافرت را به این منظور انتخاب می کنند . بیمه در حمل و نقل و رفتن به خانه جدید یک امر اختیاری است . به امید آن که به آن هیچ گونه نیازی نداشته باشید , اما :

موقعی که هزینه ی بیمه خود را پرداخت کردید با خیال راحت کار جابجایی و حمل اثاثیه انجام می شود و حتی در صورت بروز حادثه ای برا اثاث تان برای خرید اثاث آسیب دیده دیگر نگرانی نخواهید داشت و اثاث منزلتان در برابر هرگونه خطراتی بیمه می شود . با این که شرکت های باربری با احتیاط و دقت عمل کار خود را در امر حمل و نقل و باربری انجام میدهند و می کوشند تا خسارتی بر اموال مشتریان وارد نشود با این حال امکان بروز خسارت بر شرکت های بزرگ و معتبر نیز وجود دارد . با این شرایط آیا داشتن یک بیمه مناسب برای جبران خسارت های وارده باید داشته باشید ؟

سیاست خرید بیمه از شرکت باربری

بیشتر سرکت های خدمات حمل و نقل و باربری برای خرید بیمه از شرکت باربری سیاست های خاص خود را دارند ” در این میان بسیاری از شرکت های حمل و نقل اثاث نیز این سیاست ها را دنبال می کنند , اکثر آنها با اعلام اینکه تمام دارایی مشتری ها را به طور کاملا قانونی بیمه می کنند یعنی آنها بیمه هستند ولی آنها همیشه بیمه هم نمی باشند .

با اینکه توضیح آن می تواند کمی سخت باشد ولی تمام تلاش ما این خواهد بود که به تمام دقت کافی آنها را برای شما توضیح دهیم.

نکات مهم در خرید بیمه از شرکت های باربری “تا به این امروز این موارد برای بیشتر افراد تکرار شده است , با این حال در اتوبار و باربری آن را برای چندین بار تکرار می کنیم که خرید بیمه از شرکت های باربری را دوباره بررسی کرده . شرکت های حمل و نقل برای بیمه کردن اثاثیه مشتری با مسول بیمه مذاکره می کنند و احتمال خطراتی که امکان دارد در حین حمل و نقل اثاثیه رخ دهد اثاثیه مشتری را بیمه می کنند و با پرداخت هزینه ای با خیال آسوده به کار حمل و نقل خود مشغول می شوند . همانگونه که بعضی از اتفاقات در حین جابجایی و حمل اثاث خارج از کنترل ما هستند شرکت ها برای کم کردن مسولیت شان تحت شرایط خاصی این مسولیت را انجام می دهند .

در این میان در حین بیمه حمل و نقل باید توجه داشت از شرکت حمل و نقلی که مسولیت خود را محدود می کنند استفاده نکنید زیرا امکان دارد گزینه های مورد نیاز شما را تحت پوشش بیمه قرار ندهند و این فقط برای شما ضرر و زیان است . در این میان شما باید در حین قراردا د شرکت حمل و نقل و جابجایی با بیمه اثاثیه دقت داشته باشید که چه نوع اثاث و یا بیمه ای را تنظیم می کنند و در صورت خواست خود می توانید نوع بیمه و. خدماتی که ارائه می دهد را انتخاب کنید و هزینه آن را پرداخت کنید . و باید به این نکته مهم توجه داشته باشسد که با شرکت اتوبار و حمل بار یک قرارداد کتبی ببندیید و به هیج عنوان بدون یک توافقنامه کتبی با یک شرکت باربری اثاث و دارایی خود را به شرکت باربری نسپارید .

در صورت رخداد خسارت تحت شرایط و ضوابط اولیه پشتیبانی چگونه انجام می شود ؟

برای هر شرکت باربری خرید بیمه دارای شرایط و ضوابط مختلفی است , به همین منظور :

 • مسولیت
 • مسولیت تمدید
 • مسولیت استاندارد

در هر شرکت باربری معنای خاص خود را دارد .

به همین دلیل باید قبل از اینکه اثاثیه و بار خود را به شرکت باربری بسپارید شرایط و ظوابط آن شرکت را بررسی کنید , در حین بررسی این نکات چه باید کرد : در این میان شاید در حین بررسی شرکت های مختلف و مقایسه آنها با همدیگه برای بیمه ای که شرکت های اتوبار بسته اند که شامل ” مسولیت استاندارد ” یا ” مسولیت گسترده ” می باشند . و این یک بیمه مستقل به حساب نمی آید . بیشتر مواقع مسولیتی است که در صورت خواست مشتری تحت شرایط و ظوابطی آن را قبول می کند . باید به این توجه کنید که در حین رخداد اتفاقی تحت شرایط و ضوابط و شکایت توسط شرکت مورد توجه و بررسی قرار می گیرد . مخصوصا قیمت خرید بیمه توسط شرکت باربری روی قیمت پایه شما تاثیر داشته باشد .

در حین بیمه تویط شرکت باربری باید به این نکته توجه داشته باشید که :

 • آیا بیمه مسولیت این نکته را به شما ثابت می کند که شرکت باربری در مسولیت خود کوتاهی کرده و یا قراردارد خود را به نحو احسن انجام نداده است ؟
 • آیا حداکثری برای اثبات در مورد اموال و دارایی شما وجود دارد ؟
 • محابسه ارزش ادعا چگونه دصورت می گیرد ؟
 • پس از اینکه ادعای خسارت ارائه داده شد چه اتفاقی می افتد ؟
 • آیا برای جبران میزان خسارت وارده به اموال شما شرکت برای مذاکره با شما حاضر می شود ؟
 • برای جبران خسارت آیا مذاکره با شرکت باربری انجام می شود یا شرکت بیمه به طور مستقل این مسولیت را انجام می دهند ؟
 • برای دریافت خسارت خود چه مدت باید صبر کنید ؟
 • در صورتی که شما با شرکت بیمه و یا شرکت باربری نتوانید توافق کنید چه اتفاقی می افتد ؟

تمامی مواردی که ذکر شد باید قبل از خرید بیمه از شرکت باربری مورد بررسی قرار دهید .

مزیت خرید بیمه از شرکت باربری

همانطور که توضیح دادیم با خرید بیمه از شرکت های حمل بار درست است از بروز خسارت جلوگیری نمی شود ولی با این حال با خیال راحت اثاثیه منزل خود را به شرکت های حمل و نقل می سپارید و با رخداد هرگونه خسارت در حین حمل و نقل می توانید از راه قانونی خسارت وارده را طلب کنید و جبران خسارت شود . قبل از حمل اثاثیه بهترین کار بررسی ظوابط و شرایط بیمه ای است که اثاثیه شما راتحت پوشش قرار داده است و بعد امضای آن است . برای مثال قبل از خرید بیمه از شرکتی که مسولیت حمل بار را برعهده گرفته می توانید از آن شرکت مورد نظر خود سوال کنید که :

 • آیا در صورت خسارت محدودیت ادعای خسارت در این نوع بیمه وحجود دارد ؟
 • در صورتی که اثاثیه شما قرار است در انبار ذخیره شود آیت پوشش بیمه شما باز هم اعتبار دارد ؟
 • آیا فقط شرکت خاصی را تائید می کنند و تحت پوشش بیمه قرار می دهند ؟
 • آنها یک شرکت معتبر و حرفه ای را چگونهو به دچه عنوانی تعریف می کنند ؟ ( به طور مثال عضو بودن رد نهاد های صنعتی و یا گواهینامه ها )
 • آیا برای دریافت خسارت در خرید بیمه از شرکت باربری محدودیتی نیز وجود دارد ؟
 • در صورت بروز خسارتی آیا ادعهای خسارت کار آسان و بدون مشغله است ؟
 • و یا آیا به راحتی میتوان حق بیمه خود را دریافت کرد ؟

نکات مهم در خرید بیمه از شرکت باربری

با این که این مطلب بارها تکرار شده ولی باید در هنگام خرید بیمه از شرکت حمل بار دقت کافی داشته باشیم و از شرایط و ضوابط بیمه ای که برای حمل اثاثیه مان استفاده می کنیم آگاهی کامل را داشته باشیم مطمئن شوید که تمامی شرایط و ضوابط بیمه را درک و قبول کرده اید تا به مشکل برخورد نکنید . دقت کنید که هرگونه تبصره و محدو دیت و قانون ( به طور مثال ارزش هایی خسارت وارده و یا نیاز به ثابت کردن عدم سهل انگاری ) را جستجو کنید , الخصوص قرارداد بیمه از شرکت باربری شما تحت عنوان ” شامل ” وجود داشته باشد باید به نکات شامل توجه کنید تا بعدا به مشکل خاصی برخورد نکنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *