مواد شوینده در اسباب کشی

راهنمای استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی , باربری و اتوبار چیتگر بار : در استفاده از مواد شوینده ی خانگی نکات ایمنی موردی است که سعی شده در این مقاله به آن پرداخته شود . یکی از مراحل حساس و سخت در زندگی , جابه جلیی اثاثیه ی منزل محسوب می شود . دراین برهه مسئله نظافت و پاکیزگی از نکاتی است , علی الخصوص برای بانوان خانه دار ( کد بانوی ایرانی ) حایز اهمیت می باشد . بیشتر اوقات تمامی افراد قب و بعد از جابجایی به نظافت و تمیزکاری مشغول می شوند و در این میان برای تمیزی و نظافت از مواد شوینده زیادی استفاده می کنند . در استفاده از مواد شوینده نحوه درست استفاده کردن از مواد شوینده برای سلامتی خود و اعضای خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

باربری چیتگر بار تهران

حمل اثاثیه منزل با استفاده از مدرنترین و بروز ترین تجهیزات حمل و نقل بدون وارد شدن آسیب به اثاثیه با سرعت بالا

اتوبار چیتگر با بهترین خدمات در حدمت شما مردم عزیز می باشد

با ما تماس بگیرید :

۰۹۱۲۹۳۵۳۹۹۸    ۲۲۳۸۳۱۳۷    ۴۴۷۰۸۳۶۳    ۴۴۳۲۲۷۶۵

 

مواد شوینده در اسباب کشی

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده

برای تمیز کردن بخش هایی از منزل مثل : حمام , سرویس بهداشتی , آشپزخانه و ….. مسلما از مواد شوینده استفاده خواهید کرد که در حین تمیزی این نکات با مواد شوینده باید نکات ایمنی را رعایت کنید . با یک نظافت سریع و رعایت نکات ایمنی کفایت می کند . ولی استفاده از مواد شوینده مناسب برای نظافت بهترین کار ممکن است .

از مهم ترین مواد شوینده ای که بانوان برای تمیزکاری به کار می برند شامل :

  • استفاده از پاک کننده سطوح چوبی
  • پاک کننده چند منظوره
  • سفید کننده ها مثل وایتکس و مواد اسیدی
  • شوینده های سرویس ها مثل انواع جوهر نمک , کاشی شوی و ….
  • مایع ظرفشویی
  • شیشه پاک کن ها

استفاده نادرست از مواد شوینده خانگی باعث مسمومیت های مختلفی می شود و از آنجا که بیشترین استفاده از مواد شوینده توسط بانوان مورد استفاده قرار می گیرد باید طرز استفاده درست و به جا و رعایت نکات ایمنی اطلاعات بیشتری داشته باشند . برای مثال دیده شده که افراد برای تمیزی سرویس بهداشتی و یا حمام بدون اطلاع از عوارض استفاده هم زمان از جوهر نمک و وایتکس این عمل را انجام می دهند زیرا جوهر نمک یک اسید و وایتکس نیز یک باز است . در نتیجه ترکیب هر دو باعث واکنش شیمیایی بین آنها می شود و گاز های بسیار خطرناک تولید می کند و می تواند باعث ایجاد مسمومیت شدید و تنگی نفس و در بعضی مواقع نیز مرگ افراد شود .

سایر نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده

یکی دیگر از نکات ایمنی در هنگام استفاده از مواد شوینده های بهداشتی استفاده از دستکش های لاستیکی برای محافظت از پوست فرد استفاده کننده است . اگر در حین استفاده از مواد شوینده به تنگی نفس دچار می شوید بهتر است از ماسک استفاده کنید و یا در صورت امکان این کار را به شخص دیگری بسپارید . از نکات دیگر در استفاده از مواد شوینده که باید رعایت کنید این است که به هیچ عنوان مواد شوینده را با آب گرم تمیز نکنید زیرا وقتی که با آب گرم تو یا بخار آب گرم ترکیب می شوند از خود گاز خطرناکی مثا کلر تولید می کنند , که این گاز بتعث سوزش چشم ها و استنشاق آن سوزاننده و خطرناک است .

در هنگام کار در محیط بسته بهترین کار باز گذاشتن درب و پنجره و روشن کردن سیستم تهویه محیط است .

به منظور کاهش آسیب هایی که از این مواد نشات می گیرد و همچنین رعایت نکات ایمنی از مواد شوینده ی نامتعارف و استاندارد به هنگام استفاده از مواد شوینده مورد استفاده قرار دهید . به عنوان نمونه برای نظافت های خانگی استفاده از مواد اسیدی قوی به هیچ وجه توصیه نمی شود . استفاده از مواد شوینده سفید کننده مناسب نمی باشد . به هنگام کار از پودرهای آنزیم دار به علت بی بو بودن و عدم تولید بخارهای سمی , به جای مواد شوینده سفید کننده استفاده کنید . همچنین پودرهای آنزیم دار در نظافت نیز مناسب و ایده آل می باشد . زنان باردار و کودکان و همچنین افراد مسن تر بهتر است تا جایی که امکان دارد از این مواد شوینده ی سفید کننده استفاده نکنند . همیشه این مواد خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه دارید و همچنین هیچ وقت مواد خطرناک را در ظرف ها و بطری هایی که امکان دارد توسط دیگران اشتباهی مصرف شود خودداری کنید .

قبل از اسباب کشی

بسیار ایده ال است که قبل از اینکه خانه ی فعلی را ترک و در خانه ی جدید ساکن شویم یک نظافت کلی انجام دهیم و اگر احیانا قسمت هایی از خانه که کثیف و آلوده می باشد را نخست اقدام به نظافت آنها کرده و سپس خانه را ترک کرده و به خانه ی جدید منتقل شویم . در کل شما با این کار باعث خواهید شد مالک و یا مستاجر بعدی , دید مثبتی به شما داششته باشند . و دیگر اینکه خانواده ای قرار است بعد از شما در این خانه زندگی کنند , شایسته نیست کثیف کاری ها و ریخت و پاش های شما را نظافت کنند . همچنین شما با این کار این اقدام پسندیده را فراگیر خواهید کرد .

وظیفه ی ساکنین هر خانه این است که خانه را قبل از ترک و تحویل , تمیز و نظافت کلی انجام داده و خانه را به همان حالتی که تحویل گرفته , تحویل دهد . این عمل را می توان به هنگام ترک خانه توسط شما صورت بگیرد . موقع بسته بندی اثاثیه ی منزل – حمل و بار و غیره …. زباله هایی را ایجاد شده اند در آخرین مرحله و قبل از ترک کامل خانه تمییز و جمغع آوری کنید . همچنین می تواند نظافت و تمیزکاری بخش هایی همچون حمام و سرویس بهداشتی در اولویت شما قرار بگیرند . ضروری نسیت که شما همچون خانه تکانی های عید تمامی قسمت های خانه را تمیز کاری کنید . خانه ی که می خواهید آن را ترک کنید یک نظافت معمولی و مناسب انجام دهید تا خانواده ای که قرار است بعد شما به این خانه نقل مکان کرده اند , مجبور به تحمل بوهای نامطبوع و منظره های ناخوشایند نباشند .

نکات ایمنی در استفاده از مواد شوینده بعد از اسباب کشی

در استفاده از مواد شوینده بعد اسباب کشی نکات ایمنی و همچنین رعایت آنها بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد . همانطور که خانه ی قبلی توسط شما همچون روز اول تحویل مالک و یا مستاجر قبلی داده اید . انتظاری که از خانه ی جدید دارید این است که تا حد امکان تمیز و پاکیزه باشد .

مواردی هم وجود دارد که افراد اصرار دارند تمیز کردن خانه ی با نظارت آنها صورت بگیرد و خانه ی فعلی هرچه قدر هم پاکیزه باشد , آنها خودشان قصد دارند یک نظافت کلی بر روی خانه داشته باشند . هر چند که در این راه کار این افراد تا حدودی ساده تر است و برای این هدف پیش از اسباب کشی و حمل اثاثیه به خانه ی جدید خود بهتر است نسبت به نظافت خانه ی جدید اقدام شود . شما در این زمان احتمالا جزء آن دسته از افرادی می باشید که در تمیز کاری و نطافت خانه مواد شوینده های مختلف را به این منظور مورد استفاده قرار می دهید . و به منظور یک زندگی مناسب خانه را آماده می کنید .

استفاده از شرکت های خدماتی در نظافت منزل

اگر می خواهید اسباب منزل خود را جابه جا کرده قصد دارید در خانه ی جدیدتان ادامه ی زندگی داشته باشید . برای این کار از شرکت های خدماتی درخواست نیرو کنید. این افراد قادر هستند خانه ی جدی دشما را در کوتاه ترین زمان ممکن تمیز و نظافت کنند . این کار می تواند برای شما بسیار مناسب و ایده ال شما باشد . چون به وقت اثاث کشی و بسته بندی وسایل شما به منظور نظافت و تمیز کاری وقت مناسبسی نداشته و استخدام کارگر تمیز کاری می تواند در این راه برای شما کمک زیادی داشته باشد . کارگران نظافت کاری کلیه ی نکات ایمنی در استفاده از موادشوینده را به بهترین شکل ممکن رعایت می کنند و شما با این کار می توانید کارهای عقب افتاده ی خود را بررسی کرده برای انجام دادن تک تک کارهای عقب افتاده ی خود اقدام کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *